Obserwatorzy

czwartek, 30 stycznia 2014

Cool Times Midge (1988)

Seria Cool Times została wydana w 1988 roku. W jej skład wchodzi  Barbie, Ken, Teresa, Christie oraz Midge.
Udało mi się znaleźć starą reklamę lalek na YouTube


Bardzo lubię Midge z tej serii bo jest lalką bardzo wyjątkową.  Korzeniami powraca do swojej poprzedniczki "zezowatej" starej Midge. Piegi i rude włosy nadają lalce niezwykły urok a headmold Steffie jest zupełnie inny w tej odsłonie. Tutaj małe porównanie z zupełnie współczesna wersją Midge.


Midge ubrana jest w strój Fun Time Barbie, jednak tu jest mała fanaberia. Jak widać na zdjęciach bluzeczka jest niebieska, spodenki różowe, co ciekawe znalazłam zdjęcia zapudełkowanych Fun Time Barbie i lalki występują w ubrankach o różnych wariantach kolorystycznych. Czy wynikało to z tego że lalki były przeznaczone na różny rynek?  może na tym polegała atrakcyjność lalek że były dostępne w różnych kolorach?

   
10 komentarzy:

 1. Jaka fajna Midzia. Czy zauważyłaś,że ona zamiast się starzeć młodnieje? Obecnie wygląda jeszcze bardziej dziewczęco.

  OdpowiedzUsuń
 2. Niby ta sama głowa, a jaka różnica! Dzisiejsze lalki idą w bardzo złą stronę ;(

  OdpowiedzUsuń
 3. Rude włosy i opalona buzia, to zwykle dość odważne połączenie, bo często twarz wydaje się pomarańczowa jak marchewka. Nie w tym przypadku! świetna jest!

  OdpowiedzUsuń
 4. Midge jest szalenie pozytywną lalką w tym wydaniu :) Rude włosy, te usteczka i śmiejące się oczy są po prostu piękne :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Hello from Spain: I have to Midge. She is fabulous. I like your vintage Barbie. Keep in touch

  OdpowiedzUsuń
 6. Te urocze piegi i dziewczęcy wdzięk...bezcenne!

  OdpowiedzUsuń
 7. Śliczna jest! Wiem bo mam taką :D

  OdpowiedzUsuń
 8. Śliczna, a jaka opalona :-) Może te warianty działają tak, jak u Teen Talk? Bo tam wszystkie panny miały tak poplątane wersje kolorystyczne, że nie sposób tego ogarnąć :-)

  OdpowiedzUsuń
 9. Mi się coś majaczy że tak właśnie miało być z tymi kolorami, żeby były dostępne do wyboru… do koloru! Ha ha :D to mi się udało… Midge jest fantastyczna – oczy jak bajka! Gratuluję świetnego zakupu!

  OdpowiedzUsuń