Obserwatorzy

czwartek, 16 stycznia 2014

Jewel Secrets Barbie (1986)

Seria Jewel Secrets została wydana w 1986 roku. Moim zdaniem jest to jedna z bardziej kultowych wydań lalek w historii Mattel'a. W skład owej serii wchodziło aż sześć lalek Barbie i Ken, Barbie i Ken w wersji  AA, Whitney i Skipper.

Znalazłam skany starego katalogu w sieci i dowiedziałam się że firma wydała dedykowaną biżuterię dla małej właścicielki lalki oraz serię strojów dla Barbie i jej przyjaciół.

Na YouTube możemy również zobaczyć reklamę samej lalki.
Cała seria bardzo mi się podoba lalki są wyjątkowo piękne, jednak sukienka o wykroju worka na buty dla przedszkolaka to istny niewypał. Nie znoszę tej części garderoby i lalka raczej u mnie sie w niej nie pokazuje. Mniej więcej wygląda to tak.


Cieszę się że lalka trafiła do mnie praktyczne kompletna, nawet zachował się jej wyjątkowy naszyjnik.8 komentarzy:

 1. Bardzo lubię takie dziewczęce Baśki, jej biżuteria jest wyjątkowo ładna.

  OdpowiedzUsuń
 2. Lalka jest śliczna, aczkolwiek ta długa spódnica faktycznie nie zachwyca:) Z to inne stroje z tej serii są boskie!

  OdpowiedzUsuń
 3. Wspaniałe te skany. Część z tych zdjęć pojawia się jako miniatury w regularnym amerykańskim katalogu, ale miniatury mają to do siebie, że niczego nie widać dokładnie. Super się ogląda te zdjęcia w większym rozmiarze :) Ja lubię sukienkę Jewel Secrets, ale mam wrażenie, że ona najładniej wygląda wypchana okrągłą tekturką, z którą jest pakowana - wtedy nie rzuca się w oczy to, że to worek. Ale generalnie, pamiętam, że akcesoria dodawana dla Barbie z przeznaczeniem dla właścicielki, nigdy nie były dla mnie atrakcją. Wolałam rzeczy stricte dla lalek.

  OdpowiedzUsuń
 4. Szalenie podoba mi się Twoja panna w sukieneczce srebrno-niebieskiej. Super! Biżuteria dla lalek jest śliczna!

  OdpowiedzUsuń
 5. Myślę, że z tą lalką jest jak z hamburgerem w macdonaldzie... inaczej wygląda na żywo, a inaczej w katalogu ( z reszta jak każda). Ten pomysł z sukienko-torebką, to jakieś nieporozumienie, o ile na zdjęciu jeszcze ujdzie, to w realu zabawa taka suknią, to żadna zabawa... co nie zmienia faktu, że po zdjęciu tego wora, lalka jest boska :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Tak, zdecydowanie po odworkowaniu lalka jest śliczna :):)

  OdpowiedzUsuń
 7. poza tym, że ma śliczne te małe szpileczki do starszych Barbie .... to cała jest śliczna :) o biżuterii nie miałam pojęcia. Niestety za czasów PRL omijały nas takie rarytasy, bo w Pewexach wszystkiego nie było...;)

  OdpowiedzUsuń