Obserwatorzy

czwartek, 14 marca 2013

Gold Medal P.J. Olympic Gymnast (1974)

Jakiś czas temu trafiła do mnie lalka o której tak naprawdę nie miałam pojęcia że istnieje. Szczerze mówiąc gdyby trafiła do mnie bez oryginalnego ubranka miałabym nie lada zagadkę kim właściwie jest nowa lokatorka. Po dość krótkich oględzinach i poszukiwać w sieci okazało się że to "Gold Medal P.J Olimpic Gymnast z 1974 roku, która w stanie NRFB prezentowała się następująco: 

(zdjęcie pochodzi z sieci)

Lalka trafiła do mnie w stanie dobrym jednak miałam małe problemy z włosami, które były posklejane brokatowym lakierem do paznokci.  Całe szczęście udało mi się to usunąć. Teraz lalka wygląda bardzo dobrze, jednak zrezygnowałam z tradycyjnej fryzury i zostawiłam je rozpuszczone. Trzeba przyznać że lalka jest łudząco podobna do Sun Set Malibu P.J, jednak w moich egzemplarzach tych lalek widać drobne różnice w malunku oka, choć niektóre źródła donoszą że lalki są identyczne. Każdy kto ma do czynienia z lalkami wie że niektóre lalki pomimo tego że powinny być identyczne, bardzo się różnią i nie koniecznie to wynika z powodu innego kraju produkcji. Różnica widoczna jest również w kolorze włosów, Gold Medal ma ciemniejszy bardziej słomkowy odcień blondu. Lalki mają także inny układ rąk a raczej nadgarstków.

Pomimo tego że lalka trafiła do mnie po pewnych przejściach cieszę się że ją mam ponieważ nie jest to lalka zbyt łatwa do zdobycia tym bardziej w oryginalnym ubranku, szkoda że nie mam kurtki, byłby komplet.7 komentarzy:

 1. Hello from Spain, i had not seen before this doll with Olympic medal. I love her. Keep in touch

  OdpowiedzUsuń
 2. Już od dawna bardzo podoba mi się ten nietypowy błękit oczu P.J. No, co można więcej napisać?- Fajna! Bardzo Fajna! Bardzo, BARDZO fajna!

  OdpowiedzUsuń
 3. Kolejny sympatyczny "karpik" ;) Wysportowany, szczuplutki, jak tu go nie kochać?

  OdpowiedzUsuń
 4. Najważniejsze, że ma medal. W kurtce i tak trudno ćwiczyć na poręczach. Obydwie panny wyglądają jak bliźniaczki, tylko mama umie odróżnić.

  OdpowiedzUsuń
 5. Prawdziwa piękność! Uwielbiam PJ, miały tyle wdzięku, ich buzie to sama słodycz, szczególnie te pełne usta w naturalnym kolorze.
  Gratuluje posiadania tego modelu!

  OdpowiedzUsuń
 6. Zastanawiałam się niedawno nad fenomenem popularności kolorów w zestawie - biały, granat, czerwony...jest to ciekawy zestaw- i bardzo twarzowy kobiety i lalki uroczo w nim wyglądają i tak dystyngowanie. gratuluję posiadania takiej ciekawej laleczki. Świetna!

  OdpowiedzUsuń