Obserwatorzy

sobota, 27 października 2012

Glitter Hair Barbie (1994) & Birthday Party Barbie (1998)

Dzisiaj dwie lalki, które w gruncie rzeczy już ze mną nie mieszkają ale postanowiłam im poświęcić pięć minut na swoim blogu.


Pierwsza to Glitter Hair Barbie z 1994 roku, w stanie NRFB prezentowała się następująco: 


(zdjęcie ściągnięte z sieci)

Moja Glitter Hair jest w całkiem dobrej kondycji, fajnie że ma swoją oryginalną długość włosów i zachowały się oryginalne kolczyki.


Druga lalka, pomimo tego iż posiada mold Steffie, który ubóstwiam nie zagrzała u mnie za długo miejsca ponieważ równocześnie jest lalką która mnie odrobinę przeraża. Posiada jakiś mechanizm- na Dolls Forum przeczytałam że służy do "dmuchania balonów"?!. Ogólnie rzecz biorąc ta dziura w buzi u lalki przywołuje u mnie dziwne skojarzenia i mnie nieco odrzuca, a żeby było straszniej lalka dostała typowo "księżniczkową" kieckę, która moim zdaniem świetnie do niej pasuje ;-)


Dla ciekawskich lalka w stanie NRFB wyglądała następująco:

(zdjęcie ściągnięte z sieci)

Kilka moich lalek- no cóż jest ich ponad dziesięć oddałam mojej siostrze i pojawiły się na allegro mam nadzieję że trafią w dobre ręce. Powód sprzedaży jest prosty i logiczny- zbieram na  lalkę która już jakiś czas mi się bardzo marzy a na to są potrzebne środki, których niestety brak... 
Postanowiłam że zostawię tylko te  lalki, które są dla mnie naprawdę ważne i nie potrafiłabym się z nimi rozstać.


10 komentarzy:

 1. o zgrozo! BPB jest straszna!!!!! Wr nie dziwie się że ja sprzedałas.... Glitter ładna, miałem ja ale też poszła w ludzi :))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Glitter mi odrobinę szkoda ale wszystko idzie na rzecz innej pięknej tajemniczej damy którą po prostu muszę mieć!

   Usuń
 2. Ta dziura wygląda paskudnie, ktoś miał głupi pomysł. Ale już jej nie masz, więc nie ma się co martwić. Mam nadzieję, że już niedługo będziesz mogła nam pokazać wymarzony skarb, na który zbierasz kaskę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Glitter Hair Barbie ma świetne włosy. I ta spódniczka jej pasuje.
  Co do tej dziury w ustach Birthday Party Barbie to faktycznie dziwnie to wygląda i przywołuje dziwne skojarzenia. :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda włosy zachowały się w wyjątkowym dobrym stanie.

   Usuń
 4. Urodzinowa Barbie... też miałam ochotę ją kupić, ale ostatecznie rozmyśliłam się, ponieważ przerażała mnie ta buzia...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja tą lalkę mam dosyć długo ale nie wiedziałam co to. Na Dolls Forum napatoczył się temat akurat o niej i się dowiedziałam. Jednak pomimo tego iż lalki z moldem Steffie są urokliwe ta jest wyjątkowo nie udanym tworem Mattel'a.

   Usuń
 5. Hello from Spain: Glitter Hair Barbie has very nice hair. I do not understand why the birthday Barbie has an open mouth! ... Keep in touch

  OdpowiedzUsuń
 6. Padłam!!!! Umarłam ze śmiechu! Nie ma mnie!
  A ja się tyle nacierpiałam przy dmuchaniu balonów dla Maniutka z okazji 4 urodzin, przez co zrobiły mi się policzki jak u chomika. A tu trzeba było se taką barbiochę sprawić i po kłopocie! Pozdrawiam:) NIUNIEK

  OdpowiedzUsuń