Obserwatorzy

niedziela, 15 września 2013

Barbie Super Hair (1986)

Super Hair Barbie pojawiła się na rynku w 1986 roku. Jej znakiem rozpoznawczym była na stałe przytwierdzona spinka służąca do układania fantazyjnych fryzur.  Pozwolę sobie umieścić reklamę owej lalki z lat 80. 


Moja "Super Hair"  trafiła do mnie niemal w pudełkowym stanie. Świetnie zachowane włosy, nienaruszone stawy, niewytarty makijaż ale znalazł się pewien mankament. Otóż ubranko zrobiło się  obrzydliwie klejące. Warstwa, która kiedyś służyła jako ozdoba, nie wiem czemu miała służyć mi się jakoś skojarzyło że była to imitacja połyskującej skóry, bodajże utleniła się i ubranko  się zniszczyło. Jednak spróbowałam swoich sił i sprałam całą klejącą warstwę. Fakt, faktem nie jest to już tak eleganckie ubranko jak kiedyś ale przynajmniej się nie klei i można z niego korzystać.  Swoją drogą, jestem ciekawa jak trzymają się pudełkowe egzemplarze....Makijaż oka jest bardzo delikatny, powieka jest muśnięta wrzosowym cieniem ozdobiona czterema rzęsami, tęczówki w kolorze tradycyjnym dla superstarów czyli niebieskim :-)  Włosy są w dwóch odcieniach blondu co doskonale widać na zdjęciach. Pomimo tego że lalka trafiła do mnie w doskonałym stanie jakoś nie zdołałam jej do końca polubić.  Jest to jeden z nielicznych SuperStarów który mi się po prostu nie podoba!!! A to za sprawą ust..., mam wrażenie że lalka się do mnie szczerzy a nie uśmiecha i to mnie odrobinę irytuję :-) 

Przypominam że do 21 września można się zapisać do wzięcia udziału w losowaniu KLIK


10 komentarzy:

 1. Lalka ładna, jednak faktycznie te usta a zwłaszcza górna warga wygląda jak nie domalowana, ale i tak jest śliczna.

  OdpowiedzUsuń
 2. Hello from Spain: I had this Barbie when I was a child. Her hair was beautiful. I love watching again this doll. I like the outfit she's wearing. Nice memories of my childhood. Keep in touch

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja tam jestem zdania, że po zmianach ubrano prezentuje się lepiej:) Dzieki Twoim zabiegom lalka wygląda bardzo letnio, śmiało robiłabyfurorę na lazurowym wybrzeżu w tym wdzianku:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetne włosy. Bardzo ciekawy pomysł z tą spinką. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. wow Ślicznie wygląda zapraszam do mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 6. ... ale szczerzy się szczerze :):) Ubranko wygląda teraz zdecydowanie lepiej :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Laleczka bardzo ładna, makijaż mi się podoba. To szczerzenie wynika chyba z niedokładnego pomalowania ust, a zwłaszcza górnej wargi.

  OdpowiedzUsuń
 8. Que hermosa es, me recordo barbies de mi infancia.

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo ładna lala. Ciekawe ubranko.

  OdpowiedzUsuń